Budżet Obywatelski 2020: Piekary Śląskie mają do wydania 2 mln zł

Czas na kolejną edycję piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy już mogą zgłaszać swoje projekty, a głosowanie odbędzie się w dniach 20 maja - 7 czerwca. Na ten cel przeznaczono 2 mln złotych.

Baner

Budżet Obywatelski w Piekarach Śląskich ma się dobrze, bo w tym roku będzie jego siódma edycja. Władze miasta ogłosiły szczegóły, z którymi powinni się zapoznać wszyscy mieszkańcy, którzy zamierzają zgłosić swoje projekty lub wziąć udział w głosowaniu.

Łączna pula pieniędzy na BO w tym roku wynosi 2 miliony złotych. W regulaminie znajduje się punkt, który mówi, że wartość jednego projektu może wynieść nawet 700 tys. zł.

Już można składać projekty. Stosowne dokumenty można znaleźć na stronie Urzędu Miasta lub w dziesięciu punktach rozlokowanych po całym mieście (lista TUTAJ). Mieszkańcy mają na to czas do 31 marca.

Potem złożone projekty będą weryfikowane, a te, które pozytywnie przeszły ten etap poznamy do 28 kwietnia. 20 maja rozpocznie się najważniejszy etap, czyli głosowanie. Internetowe potrwa do 7 czerwca, a w tradycyjny sposób głosy będzie można oddawać do 5 czerwca. Zwycięzców poznamy 30 czerwca, a ich realizacja nastąpi w 2021 roku.

W ubiegłym roku oddano prawie 9 tys. głosów, co oznacza, że frekwencja wynosiła 17 procent. Z tamtego Budżetu Obywatelskiego zostanie sfinansowanych pięć projektów. To kolejno nowoczesne biblioteki, centrum aktywności, domki dla jeży, domki dla kotów i projekt "Pomyśl o zdrowiu - sporty wodne hartują zdrowie".

fot. obywatelski.piekary.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon