Budynek przy ulicy Kotuchy i Roździeńskiego ulegnie modernizacji. Zlikwidowane zostaną piece węglowe

Budynek przy ulicy Kotuchy i Roździeńskiego zostanie zmodernizowany. W związku z ustawą antysmogową spółka Nieruchomości - Brzeziny planuje wymienić piece węglowe na centralne. Ile będzie kosztować inwestycja?

fot. Krzysztof Turzański/ ul. Kotuchy
Kotuchy 870x415

Dzięki współpracy z firmą Calor w tym roku do ogrzewania centralnego podpięty zostanie budynek przy ul. Roździeńskiego 21. Inwestycja opiewa na 300 tys. zł. W dalszej kolejności modernizacji ulegnie budynek przy ul. Kotuchy 24, 26, 28, 30 oraz 36. Przy okazji tego przedsięwzięcia podpięty zostanie budynek przy ul. Harcerskiej 2.

- Rozmowy dotyczące inwestycji już się rozpoczęły, czekamy na oficjalne warunki przyłączeniowe. Konieczne jest wykonanie projektów, a jeśli inwestycja warto około 2 mln złotych rozpocznie się w tym roku – z nowego ogrzewania będzie można korzystać w 2023 roku - zapowiada Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta Piekar Śląskich.

Kotłownia nie powstanie

Pomimo zapowiadanej budowy kotłowni przez MPEC, projekt nie dojdzie do skutki. Dzięki inwestycji zmienione miało zostać ogrzewanie przy ul. Hutniczej, Miłej i Trautmana. Jednak w związku z obecną sytuacją na rynku, koszty ogrzewania byłyby zbyt wysokie i nieopłacalne.

Na ukończeniu są prace w zakresie termomodernizacji budynku przy ul. Hutnicza 1,3,5, Miła 5,7 oraz Trautmana 7. Natomiast piece węglowe zastąpione zostaną tam ogrzewaniem gazowym. Postawione zostaną piece indywidualne lub jeden zbiorczy - na klatkę.

Analizie poddane zostaną budynki na Hutniczej 2-14 oraz Trautmana 9-11 pod kątem zmiany ogrzewania. Jednak decyzje w tym temacie nie zostały jeszcze podjęte. Kolejnym utrudnieniem jest fakt, iż z biegiem lat budynek przy Trautmana 11 przekrzywił się, w związku z czym konieczne jest wykonanie badań i sprawdzenie faktycznego odchylenia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Sąd Piekary

Sąd i prokuratura w Piekarach Śląskich zostaną zlikwidowane

wojna-na-Ukrainie

Krzysztof Turzański o konflikcie militarnym na Ukrainie

61de9a93ebe07 o large

Kierowcy niszczą nawierzchnię przed Kopcem Wyzwolenia

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

1obraz

UWAGA! Poszukiwany obraz z kapliczki Maria Hilf

1parking

Nowe miejsca parkingowe na Osiedlu Wieczorka

1 sonia

Piekarzanka z debiutem w RMF FM