Budynek przy ulicy Długosza nie będzie miał podłączonego gazu. Powodem brak środków finansowych

Krzysztof Turzański wraz z zarządem miasta złożył wniosek o podłączenie budynku przy ulicy Długosza 84 do gazociągu. W odpowiedzi Polska Spółka Gazownictwa odmówiła podłączenia. Powodem jest wyczerpanie puli środków finansowych.

fot. Google Street View
Xxx

Krzysztof Turzański na swoim blogu opowiedział o kuriozalnej sytuacji związanej z odrzuceniem wniosku o podłączenie jednego z budynków do gazociągu. Jakiś czas temu urząd miasta wnioskował o warunki przyłączeniowe budynku mieszkalnego przy ul. Długosza. W końcu nadeszła odpowiedź na piśmie od Polskiej Spółki Gazownictwa, należącej do PGNiG.

- Wszystkie środki na lata 2022-2023 zostały wyczerpane. Wniosek należy złożyć ponownie w 2023, dlatego inwestycja przesuwa się w czasie na rok 2024 - wyjaśnia Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Jakie są alternatywy?

Turzański wyjaśnia, że jedyną alternatywą jest zmiana ogrzewania na elektryczne. Jednak w tej sprawie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji.

- Musimy się z tym problemem zmierzyć,. Zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy się nie cierpliwą, ale niestety nie mamy na to wpływu - podkreśla Turzański.

Zastępca prezydenta zastanawia się nad najlepszym wyborem źródła ogrzewania. Z jednej strony wymienia ustawę antysmogową i zakaz kopciuchów, a z drugiej rosnące ceny gazu. Dla zilustrowania kosztów porównuje, że jeszcze przed podwyżką cen rachunek za ogrzewanie w MDK wynosił kilka tysięcy, obecnie jest to ponad 20 tys. złotych.

- Jeżeli chodzi o mieszkańców budynku Długosza 84 będę starał się informować jakie dalsze kroki zostaną podjęte - podsumowuje.

Dobrą wiadomością według Turzańskiego jest fakt, iż pozostałe budynki miejskie - przy ul. Hutniczej, Miłej, Roździeńskiego i Drzymały otrzymały pozytywną opinię ws. podłączenia do gazu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon