Budowa parkingu na osiedlu Wieczorka w ramach BO. Przetarg ruszy za nieco ponad miesiąc

Mieszkańcy osiedla Wieczorka od wielu miesięcy skarżyli się na brak miejsc parkingowych w okolicy. Nie raz na piekarskich grupach krążyły zdjęcia samochodów zaparkowanych na trawnikach, czy pod samymi drzwiami klatki. Rzecznik urzędu miasta zapowiada, że przetarg na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego ruszy na przełomie stycznia i lutego 2023 roku.

Osiedle Wieczorka

Pod koniec czerwca 2022 roku Urząd Miasta w Piekarach ogłosił listę zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego. W tym roku bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się projekt numer 3, czyli budowa parkingu na osiedlu Wieczorka. Inwestycja otrzymała 2425 głosów piekarzan. Koszt jej budowy wyniesie 620 tys. zł. Parking powstanie na terenie starej przychodni zdrowia - niedaleko MOSiR-u w rejonie ulic: Maczka, Olimpijskiej, Roweckiego i Waculika.

- Jako autor projektów pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w głosowanie mieszkańcom! Pokazaliśmy siłę, że razem możemy więcej! Budżet obywatelski to narzędzie dla nas, by móc co roku wyznaczyć i wybrać, które inwestycje są nam naprawdę potrzebne. Podziękowania kieruję również do radnego Daniela Pliszki za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Po raz kolejny pokazujemy, że nasza współpraca daje duże korzyści - podkreślił w dniu ogłoszenia zwycięskich projektów BO Marcin Kobyłecki, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Nowa inwestycja zapobiegnie niszczeniu zieleni?

W ramach inwestycji parking zostanie wybudowany z wykorzystaniem kostki betonowej, dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie. Miejsce to i rejon pobliskich ulic będzie doświetlone. Przy parkingu zamontowana zostanie instalacja monitoringu oraz nasadzone drzewa i krzewy wokół miejsc parkingowych.

Postępowanie przetargowe zostanie przeprowadzone na przełomie stycznia i lutego 2023 roku. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy urzędu - Wojciech Maćkowski projekt zostanie wykonany - w systemie zaprojektuj i zbuduj (umożliwia on dopasowanie planów budowy do zmieniających się warunków oraz technicznych możliwości bez obowiązku zmiany umowy).

Łącznie powstanie około 70. miejsc parkingowych. Obecnie wiadomo, że projekt zostanie zrealizowany do 31 grudnia 2023 roku.

    Subskrybuj piekary.info

    google news icon