Budowa nowego obiektu sportowego dla DKS Czarni Kozłowa Góra

Poprzedni budynek z którego dotychczas korzystali piłkarze był w nie najlepszym stanie. Taki stan rzeczy nie mógł trwać wiecznie. Miasto postanowiło wybudować nowy obiekt dla lokalnych piłkarzy i uzyskało na ten cel dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska w kwocie prawie 1,8 mln zł.

Harmonogram prac

Budynek przy ul. Pokoju 1, który służył drużynie DKS Czarni Kozłowa Góra został rozebrany ze względu na stan techniczny. Nie było sensu by go odnawiać. Na jego miejscu stanie dwukondygnacyjny gmach, w którym znajda się szatnie i sanitariaty. Projekt obejmuje również zaadaptowanie pomieszczeń w budynku na: 2 zespoły szatniowe po 40 osób, pomieszczenie sędziego – 4 osoby, pomieszczenia biurowe – 4 osoby oraz świetlicę – 40 osób. Ponadto demontażu uległy również pobliskie stare boiska asfaltowe. Zostaną one zastąpione nowymi, trawiastymi nawierzchniami.

Milowy krok w walce o nowy obiekt

Pierwsze plany tej inwestycji pochodzą z 2017 roku. Wtedy stworzono projekt boiska, który spełniałby wymogi klasy A. Władze miasta toczyły wówczas rozmowy z Ministrem Sportu i Turystyki – Witoldem Bańką. Wtedy postanowiono, iż budowa nowego obiektu rozpocznie się już w 2018 roku. Do tego jednak nie doszło – inwestycja zeszła na drugi plan, ponieważ pierwszorzędną sprawą była budowa basenu na terenie MOSiR-u. Wyznaczono kolejny termin – na 2019 roku. Inwestycja ponownie nie została zrealizowana, tym razem ze względu na brak dofinansowania ze strony rządu. Na szczęście mamy tutaj happy end – w końcu projekt doszedł do skutku. Wykonawcą prac jest Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza sp. z o.o. Zakończenie budowy obiektu sportowego zaplanowano na 31.08.2021 roku. Całkowity koszt zadania to niemal 4,3 mln zł.

fot. UM Piekary Śląskie/Krzysztof Turzański

Subskrybuj piekary.info

google news icon