Brutalne pobicie mieszkańca Piekar w Bytomiu. Skradziono mu portfel i telefon komórkowy

Przy ulicy Smolenia w Bytomiu dwóch mężczyzn pobiło i okradło z telefonu i portfela 36-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. Obaj mężczyźni najbliższe miesiące spędzą za kratkami. Grozi im do 12 lat więzienia.

Pixaby
pobicie piekarzanina

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia w Bytomiu, na ulicy Smolenia. Tam dwóch mężczyzn wciągnęło do bramy 36-letniego piekarzanina. Sprawcy uderzali i kopali mężczyznę, po czym skradli mu telefon komórkowy i portfel, w którym były pieniądze, karta bankomatowa i dokumenty. Mężczyźni uciekli z miejsca rozboju.

- Napadnięty mężczyzna zawiadomił o zdarzeniu Policję, a sprawa trafiła do Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy. Mundurowi prowadzący postępowanie ustalili sprawców rozboju i po kilku dniach zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 26 letni mieszkaniec Bytomia, który wcześniej, popełniał podobne przestępstwa - czytamy w komunikacie bytomskiej komendy.

Mężczyzna został umieszczony w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Drugim ze sprawców okazał się 28-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, ponieważ był poszukiwany, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Bytomscy policjanci odzyskali skradziony telefon. Teraz obaj zatrzymani mężczyźni spędzą najbliższe miesiące za kratkami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wysoki mandat dla mieszkańca Piekar

Piekarzanin spowodował kolizję i uciekł przed policją pieszo

Złodziej kosmetyków zatrzymany

Operatorka miejskiego monitoringu rozpoznała złodzieja

Młodzi chuligani zdewastowali kapliczkę

Młodzi wandale zdewastowali odnowioną kapliczkę Maria Hilf

Interwencja straży w szkole podstawowej nr15

Rozpylenie gazu pieprzowego w Szkole Podstawowej nr 15

Kierowca

Plaga pijanych kierowców. Zakrapiany weekend w Piekarach

Zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków, Piekary Śląskie

Miał przy sobie aż 650 działek dilerskich

Poszukiwany

Poszukiwany wpadł w w ręce policji z błahego powodu