ZTM ogłasza nabór na stanowisko pracy. Zadaniem chętnych będzie liczenie pasażerów

ZTM opublikował ponowny nabór na stanowisko pracy. Zarząd poszukuje chętnych, którzy będą liczyć pasażerów komunikacji miejskiej.

Praca w ZTM

ZTM na różne sposoby bada, jak pasażerowie korzystają z usług. Jednym ze sprawdzanych aspektów jest liczba podróżujących. Okazuje się, że często stare, sprawdzone sposoby są najlepsze, dlatego jednostka zamierza dokonać pomiaru liczby pasażerów korzystających z poszczególnych linii ręcznie. W tym celu poszukuje osób i firm, które podjęłyby się tego zadania.

Rolą wykonawcy będzie jeżdżenie wskazanymi autobusami, tramwajami, bądź trolejbusami i wypełnianie specjalnych formularzy pomiarowych. Zliczający będzie musiał wpisywać do nich liczbę pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach wraz z godziną odjazdu z przystanku, a także liczbę osób pozostających w pojeździe. W ten sposób ZTM chce sprawdzić napełnienie w pojazdach na poszczególnych odcinkach międzyprzystankowych, w tym na odcinkach międzymiejskich.

Kontrowersje wzbudza informacja mówiąca o tym, że osoby liczące pasażerów… będą musiały same zaopatrzyć się w bilety podczas wykonywanej pracy!

Liczenie pasażerów będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem we wtorki, środy, czwartki oraz w weekendy. W sumie każda osoba będzie dokonywać pomiarów przez około 100 godzin, z możliwością zwiększenia do 130. Kandydaci mogą się zgłaszać do 6 października 2021 r. do 10:00. W tym celu należy wypełnić formularz ofertowy podając w nim m.in. proponowaną przez siebie stawkę godzinową i dostarczyć go do siedziby ZTM. Więcej informacji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej ZTM.

Subskrybuj piekary.info

google news icon