Biegowe Grand Prix w Piekarach. Pięć edycji sportowego szaleństwa w różnych lokalizacjach

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Biegowe Grand Prix. Impreza jest cykliczna i odbywać się będzie w kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu i październiku. Pierwszy bieg wyruszy 10 kwietnia w brzozowickim parku.

W niedzielę, 10 kwietnia rusza pierwszy bieg z cyklu Grand Prix w Piekarach Śląskich. Uczestnicy wyruszą ze startu o godzinie 10 w Parku Brzozowice-Kamień. Opórcz biegów uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w marszach nordic walking.

Kiedy odbędą się zawody?

Biegowe Grand Prix w tegorocznej edycji składa się z pięciu etapów:

  • I edycja GP Brzozowice – Kamień - 10 kwietnia,
  • II edycja GP Brzeziny - 8 maja,
  • III edycja GP Dąbrówka Wielka - 19 czerwca,
  • IV edycja GP Kopiec Wyzwolenia - 18 września,
  • V edycja finał stadion MOSiR - 9 października.

Biegowe Grand Prix są ogólnodostępną imprezą. Udział w niej mogą wziąć dzieci od 3 roku życia pod nadzorem opiekuna lub rodzica. Bieg jest podzielony na 23 kategorie, które uwzględniają wiek i płeć uczestników oraz dystans, który pokonają.

- Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja zespołowa w kategorii piekarskich placówek oświatowych - liczona będzie łączna liczba punktów uzyskanych przez uczniów danej szkoły - tłumaczą organizatorzy.

Wyróżnienia zostaną przyznane dla trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii, czyli łącznie 69 nagród. Więcej informacji o biegu znajdziecie w regulaminie zawodów.

Subskrybuj piekary.info

google news icon