Biegaj razem z nami – Grand Prix Piekar Śląskich 2020

Przed nami kolejna dawka sportowej rywalizacji. W szeregach konkursu staną zapaleni miłośnicy biegania jak i Nordic Walking. Wydarzenie odbędzie się 13 września w parku w Brzozowicach-Kamieniu.

Biegowe gp 870x400

I edycja Biegowego Grand Prix MOSiR 2020 odbędzie się 13 września o godzinie 10.00 w parku w Brzozowicach-Kamieniu. Zawody biegowe są konkursem ogólnodostępnym i mogą brać w nim udział wszyscy, niezależnie od wieku. Proszeni o przybycie są również pasjonaci Nordic Walking.

Każdy uczestnik musi przedstawić zaświadczenie lekarskie lub własnoręcznie podpisane oświadczenie, o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach. W przypadku uczestnictwa osób nieletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Zapisy odbywają się w dniu zawodów do godziny 9.55. Uczestnicy zostaną podzieleni według kategorii wiekowych, tak by każdy miał równe szanse na wygranie konkursu. Punktowanych będzie pierwsze dwadzieścia miejsc, odpowiednio za 1 miejsce – 20 pkt, 2 miejsce – 19 pkt i tak dalej. Każda osoba sklasyfikowana poniżej 20. miejsca otrzyma 1 pkt. Wyróżnione zostaną trzy najlepsze osoby z każdej kategorii.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy współpracy z Młodzieżową Radą Miasta. W tym roku zaplanowane są kolejne edycje Biegowego Grand Prix: 20 września – Brzeziny, 11 października – MOSiR, 18 października – finał Kopiec.

Bieganie – najstarsza forma aktywności fizycznej

Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Jest też jedną z najstarszych dyscyplin sportowych w dziejach ludzkości. Bieganie nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale działa również niesamowicie na nasze zdrowie. Uprawiając regularnie ten sport jesteśmy w stanie zapobiec osteoporozie, chorobom serca, nowotworom, nerwicom czy depresji. Bieganie wzmocni również naszą kondycje. By uprawiać sport nie potrzebujemy żadnego sprzętu, przez co jest bardzo ekonomiczny.

Co łączy Skandynawię, marsz i kijki?

Nordic Walking powstało w Finlandii w latach 20. XX wieku. Został wymyślony jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Do uprawiania Nordic Walking potrzebne są specjalne kijki, do trzymania z obu stron. Poprzez ten zabieg osoba uprawiająca Nordic Walking w mniejszy sposób obciąża stawy i stymuluje pracę znacznie większej partii mięśni.

Subskrybuj piekary.info

google news icon