Biegaj razem z nami – Grand Prix Piekar Śląskich 2020

Przed nami kolejna dawka sportowej rywalizacji. W szeregach konkursu staną zapaleni miłośnicy biegania jak i Nordic Walking. Wydarzenie odbędzie się 13 września w parku w Brzozowicach-Kamieniu.

Biegowe gp 870x400

I edycja Biegowego Grand Prix MOSiR 2020 odbędzie się 13 września o godzinie 10.00 w parku w Brzozowicach-Kamieniu. Zawody biegowe są konkursem ogólnodostępnym i mogą brać w nim udział wszyscy, niezależnie od wieku. Proszeni o przybycie są również pasjonaci Nordic Walking.

Każdy uczestnik musi przedstawić zaświadczenie lekarskie lub własnoręcznie podpisane oświadczenie, o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach. W przypadku uczestnictwa osób nieletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Zapisy odbywają się w dniu zawodów do godziny 9.55. Uczestnicy zostaną podzieleni według kategorii wiekowych, tak by każdy miał równe szanse na wygranie konkursu. Punktowanych będzie pierwsze dwadzieścia miejsc, odpowiednio za 1 miejsce – 20 pkt, 2 miejsce – 19 pkt i tak dalej. Każda osoba sklasyfikowana poniżej 20. miejsca otrzyma 1 pkt. Wyróżnione zostaną trzy najlepsze osoby z każdej kategorii.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy współpracy z Młodzieżową Radą Miasta. W tym roku zaplanowane są kolejne edycje Biegowego Grand Prix: 20 września – Brzeziny, 11 października – MOSiR, 18 października – finał Kopiec.

Bieganie – najstarsza forma aktywności fizycznej

Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Jest też jedną z najstarszych dyscyplin sportowych w dziejach ludzkości. Bieganie nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale działa również niesamowicie na nasze zdrowie. Uprawiając regularnie ten sport jesteśmy w stanie zapobiec osteoporozie, chorobom serca, nowotworom, nerwicom czy depresji. Bieganie wzmocni również naszą kondycje. By uprawiać sport nie potrzebujemy żadnego sprzętu, przez co jest bardzo ekonomiczny.

Co łączy Skandynawię, marsz i kijki?

Nordic Walking powstało w Finlandii w latach 20. XX wieku. Został wymyślony jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Do uprawiania Nordic Walking potrzebne są specjalne kijki, do trzymania z obu stron. Poprzez ten zabieg osoba uprawiająca Nordic Walking w mniejszy sposób obciąża stawy i stymuluje pracę znacznie większej partii mięśni.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

111

Sportowy Turniej Miast i Gmin 2020!

1bieganie

UWAGA! Charytatywny maraton biegowy i Nordic...

12bieg

Pomóżmy Lence wygrać z nowotworem! Charytatywny...

Biegowe gp11 skalowacz pl

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix za nami

3a

Wielki Wielobój Wirtualny. Finał już niedługo

1sztanga

XXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w...

Wieloboj piekary slaskie

Wyniki Wieloboju Sprawnościowego. Mali...