Bezpłatne szczepienia dla seniorów

Mieszkańcy Piekar Śląskich, którzy ukończyli 65 lat, zostaną zaproszeni do skorzystania z profilaktycznego programu przeciwko grypie. Szczepienia ochronne będą wykonywane bezpłatnie. Koszty projektu w wysokości 84 tysięcy złotych w całości pokryje miasto.

Szczepienia

Projekt zrealizuje Piekarskie Centrum Medyczne sp. z o.o., które jest odpowiedzialne za Szpital Miejski w Piekarach Śląskich. Władze miasta powierzyły placówce przeprowadzenie programu po tym, jak wygrała ona konkurs ofert na realizację przedsięwzięcia „Szczepienia ochronne przeciw grypie mieszkańców Piekar Śląskich 65+”. Szacuje się, że ze szczepień skorzysta 2100 seniorów. Dokładna data rozpoczęcia akcji oraz wszystkie związane z nią szczegóły zostaną podane na stronie internetowej Urzędu Miasta Piekary Śląskie w późniejszym terminie.

Organizowany w tym roku projekt nie jest pierwszym tego typu działaniem lokalnych władz. Także w poprzednich latach miasto przeprowadzało program bezpłatnych szczepień w trosce o piekarskich seniorów.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca szczepienia przeciwko grypie zwłaszcza dzieciom oraz osobom starszym. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, takie profilaktyczne działania znacznie, bo aż do 50%, obniżają ryzyko wizyty w szpitalu. Odporność nabyta dzięki szczepionce utrzymuje się na czas 6-12 miesięcy. W związku z tym bardzo ważne jest regularne dbanie o profilaktykę, do czego zachęca akcja Piekar Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Piekary slaskie policja kontrole

Policjanci z Piekar zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców

Finałowa edycja Biegowego Grand Prix w Piekarach Śląskich

Finałowa edycja Biegowego Grand Prix w Piekarach Śląskich