Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców 65+

Mieszkańcy Piekar Śląskich, którzy ukończyli już 65 lat mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Będą się one odbywać w Przychodni Rejonowej 1.

1szczepionka

Bezpłatne szczepienie dla mieszkańców 65+

Cykl bezpłatnych szczepień dla osób powyżej 65 roku życia prowadzony jest w wielu miastach na terenie Polski. Do inicjatywy dołączyły również Piekary Śląskie. Szczepienia będą się odbywać w Przychodni Rejonowej nr 1 w Piekarach Śląskich przy ulicy Piłsudskiego 5, w terminie od 12.10.2020r. do 30.11.2020r. Chętni mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14 oraz 16-18.

Szczepić się czy nie szczepić?

Oczywiście, że warto się szczepić. Grypą możemy zarazić się osób, które potencjalnie wyglądają na zdrowe. Do zakażenia może dojść również poprzez dotykanie tych samych przedmiotów co osoba chora. Nie sposób więc uniknąć kontaktu z wirusem. Szczepionka zwiększa naszą odporność na wirusy grypy, które corocznie mutują, w wyniku czego są groźniejsze dla naszego zdrowia. Szczepienie na grypę to również wielka oszczędność – nie musimy wydawać pieniędzy na leki, które są potrzebne przy zachorowaniu. Nie bagatelizujmy grypy – powikłania pogrypowe mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Subskrybuj piekary.info

google news icon