Bezpłatne chipowanie psów w Piekarach Śląskich

Bezpłatne chipowanie psów w Piekarach Śląskich

Psy

Psy, tak jak koty lubią chodzić własnymi drogami. Chwila nieuwagi podczas spaceru, a nasz czworonożny przyjaciel może oddalić się w nieznanym nam kierunku. W odnalezieniu psa pomoże nam chip, który zawiera wszelkie informacje o danych właściciela. Przeczytaj, jak bezpłatnie zachipować psa w Piekarach Śląskich.


Każdy mieszkaniec Piekar Śląskich, który jest zainteresowany akcją bezpłatne zachipowania psa powinien skontaktować się z Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich – Referat Gospodarki Komunalnej przy ul. Bytomskiej 84 – pokój numer 12. Najpierw należy wypisać wniosek, który znajdziemy na stronie internetowej www.bip.piekary.pl lub w Urzędzie Miasta. Po weryfikacji podania urzędnik Referatu Gospodarki Komunalnej wystawi skierowanie na zabieg elektronicznego znakowania psów. Będzie je można zrealizować w gabinecie weterynaryjnym przy ul. Bytomskiej 337 w Piekarach Śląskich. Wizytę należy umówić wcześniej telefonicznie (nr tel. 32 287 10 13).

Czemu zachipowanie jest tak ważne?

W życiu codziennym dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń i nawet posłuszny pies podczas spaceru może zniknąć właścicielowi z pola widzenia. W szybkich poszukiwaniach pomoże nam chip, który wskaże właściciela czworonoga. Czym jest chip? To mały układ scalony o wielkości ziarenka ryżu, który jest wszczepiany psu zaraz pod skórą pomiędzy łopatkami lub w środkową część szyi. Zabieg wykonany w profesjonalny sposób jest bezbolesny i bezpieczny. Chip nosi w sobie 15-cyfrowy numer, który jest przypisywany konkretnemu zwierzakowi. Specjalne skanery, które służą do ich odczytywania są na wyposażeniu Straży Miejskiej oraz schronisk.

Subskrybuj piekary.info

google news icon