Bezpłatne chipowanie psów w Piekarach Śląskich

Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić z oczu swojego czworonoga. Psy bardzo często poddają się zwierzęcym instynktom i oddalają się od właściciela. By znaleźć pupila i oszczędzić mu pobytu w schronisku wystarczy chip zarejestrowany w bazie danych. W naszym mieście rusza bezpłatna akcja chipowania psów. Sprawdź jak zarejestrować czworonoga.

Pies

Wszyscy mieszkańcy Piekar Śląskich, którzy są zainteresowani akcją elektronicznego znakowania psów proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich – Referat Gospodarki Komunalnej przy ul. Bytomskiej 84 – pokój numer 12. Wniosek o wydanie skierowania na zabieg chipowania psa znajdziemy TUTAJ oraz w Urzędzie. Po wypełnieniu wniosku pracownik Referatu Gospodarki Komunalnej wyda skierowanie, z którym należy się udać do gabinetu weterynaryjnego przy ul. Bytomskiej 337 w Piekarach Śląskich. Ze względu na pandemię koronawirusa i liczne obostrzenia, przed przyjściem należy skontaktować się z placówką pod nr tel. 32 297 10 13 i umówić na wizytę. Właściciele psów nie ponoszą żadnych kosztów – chipowanie jest bezpłatne.

Czemu warto zachipować psa?

Bezpieczeństwo pupili jest najważniejsza kwestią dla wszystkich właścicieli czworonogów. Odpowiednia karma, przysmaki, szczepienia, szkolenia. Co jednak zrobić, gdy podczas spaceru pies zniknie nam z zasięgu oczu? Taka sytuacja zdarza się bardzo często – psy kierują się zwierzęcym instynktem i nie zawsze działają zgodnie z ludzką logiką. Odpowiedzialny właściciel powinien być przygotowany na taki incydent, a pomóc w tym może chip. To urządzenie wielkości ziarenka ryżu, które pies ma wszczepione pod skórę. Chip nosi ze sobą wszystkie dane dotyczące właściciela pupila. Dzięki zastosowanej technologii urządzenie nie musi być wymieniane do końca życia. Chip nie rozładowuje się , ponieważ zasilany jest falami radiowymi. To właśnie za ich pośrednictwem wysyłane są dane do specjalnych urządzeń, które posiada gabinet weterynaryjny, policja oraz straż miejska. Dzięki temu zgubiony psiak niemal natychmiast może trafić do swojego właściciela.

Subskrybuj piekary.info

google news icon