Bezpłatne badania mammograficzne już niebawem. Do Piekar przyjedzie mammobus

Będzie okazja do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w Piekarach Śląskich. Już 16 listopada przyjedzie do naszego miasta mammobus, w którym każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat będzie mogła wykonać badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

UM Piekary Śląskie
Bezpłatna mammografia w Piekarach Śląskich

Bezpłatne badania są skierowane dla wszystkich pań w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie leczą się z powodu raka piersi, nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammobus w Piekarach Śląskich. Gdzie i kiedy?

Mammobus, czyli mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie dostępna 16 listopada w godz. 9-16 obok marketu Kaufland przy ul. Bytomskiej 41. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub internetowo na stronie www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Panie, które chcą skorzystać z badania proszone są o zabranie ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Obostrzenia związane z COVID-19

Badania w mammobusie będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W mammobusie będą mogły przebywać tylko trzy osoby. Przed badaniem będzie mierzona temperatura. Konieczne jest też wypełnienie ankiety.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary Śląskie, mammografia

Bezpłatna mammografia w Piekarach Śląskich

Mammografia w Piekarach Śląskich

Sprawdź, kiedy możesz zbadać się w mammobusie

Symbol walki z rakiem

Obchody Dnia Różowej Wstążki w Piekarach Śląskich

Piekarska Porodówka w top 10 najlepszych porodówek

Piekarska porodówka w top 10 najlepszych porodówek w Polsce

Radzionków akcja krwiodawstwa

Krwiodawcy z Piekar Śląskich, szykujcie się!

Szpital łózka

Zmiany w Piekarskim Centrum Medycznym

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie