Bezpłatne badania mammograficzne już niebawem. Do Piekar przyjedzie mammobus

Będzie okazja do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w Piekarach Śląskich. Już 16 listopada przyjedzie do naszego miasta mammobus, w którym każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat będzie mogła wykonać badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

UM Piekary Śląskie
Bezpłatna mammografia w Piekarach Śląskich

Bezpłatne badania są skierowane dla wszystkich pań w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie leczą się z powodu raka piersi, nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammobus w Piekarach Śląskich. Gdzie i kiedy?

Mammobus, czyli mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie dostępna 16 listopada w godz. 9-16 obok marketu Kaufland przy ul. Bytomskiej 41. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub internetowo na stronie www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Panie, które chcą skorzystać z badania proszone są o zabranie ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Obostrzenia związane z COVID-19

Badania w mammobusie będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W mammobusie będą mogły przebywać tylko trzy osoby. Przed badaniem będzie mierzona temperatura. Konieczne jest też wypełnienie ankiety.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary Śląskie, mammografia

Bezpłatna mammografia w Piekarach Śląskich

Mammografia w Piekarach Śląskich

Sprawdź, kiedy możesz zbadać się w mammobusie

Symbol walki z rakiem

Obchody Dnia Różowej Wstążki w Piekarach Śląskich

Akcja krwiodawstwa w Piekarach Śląskich

Zmiana terminów akcji krwiodawstwa

Szpital Miejski Św Łukasza

Piekarzanka została odesłana ze Szpitala Miejskiego

Mycie rąk jest ważne!

Lekcja mycia rąk, czyli jak chronić się przed wirusami

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS