Bezpłatne badania mammograficzne w Piekarach Śląskich

11 stycznia obok Miejskiego Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73 pojawi się mammobus, w którym każda kobieta w przedziale wiekowym 50-69 lat będzie mogła skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Dowiedzmy się, dlaczego warto skorzystać z usługi.

001 MAMMOBUS

W poniedziałek, w godz. od 10.00 do 17.00, pod budynkiem piekarskiego Miejskiego Domu Kultury, w mamobusie odbędzie się akcja badania piersi w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego będą odbywały się w reżimie sanitarnym. W pracowni będą mogły przebywać jednocześnie trzy pacjentki, co umożliwi zachowanie odpowiedniego dystansu. Przed badaniem pracownicy zmierzą kobietom temperaturę oraz poproszą o wypełnienie ankiety. Na miejscu będzie można również zdezynfekować dłonie.

Kto może wziąć udział?

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także: nie miały wykonywanej mammografii w ramach Projektu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w poprzednim roku otrzymały pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. By przystąpić do badania konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl.

Cichy zabójca

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy diagnozowany u kobiet. Objawy są często niewinne: niewielki guzek, zgrubienie, zmarszczenie skóry czy nagła asymetria piersi. Takie nieprawidłowości powinny jednak zaniepokoić każdą kobietę. W Polsce zapadalność na nowotwory złośliwe jest relatywnie niska, aczkolwiek śmiertelność bardzo wysoka. Co to oznacza? W naszym kraju nowotwory złośliwe diagnozuje się najczęściej w momencie, gdy jego wyleczenie jest bliskie zeru.

Mądry Polak po szkodzie – badamy się zbyt późno

Przełammy ten stereotyp! Profilaktyka jest najważniejsza – lepiej wiedzieć i leczyć, niż chorować w niewiedzy i umrzeć. Jeśli mamy okazję skorzystać z bezpłatnego badania, to nie czekajmy ani chwili – pędźmy na wizytę. 11 stycznia to dzień, w którym wszystkie kobiety z Piekar Śląskich, które kwalifikują się na badanie powinny odwiedzić mammobusa i zadbać o swoje zdrowie.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon