Bezpłatna szkoła rodzenia w Piekarach Śląskich dla mieszkanek województwa śląskiego

Szkoła rodzenia to cykl zajęć organizowanych dla kobiet ciężarnych i ich osób towarzyszących, które przygotowują do porodu, a także uczą podstawowych czynności, które należy wykonywać przy noworodku. Takie bezpłatne zajęcia oferują specjaliści Centrum Medycznego Gabos w Piekarach Śląskich w ramach Szkoły Świadomego Rodzicielstwa. Sprawdź, jak zapisać się do szkoły rodzenia.

Ciaza

Jakich zagadnień dotyczą zajęcia?

W ramach Szkoły Świadomego Rodzicielstwa specjaliści Centrum Medycznego Gabos z Piekar Śląskich wyjaśniają wszelkie wątpliwości dotyczące przygotowania do porodu, porodu, połogu oraz opieki nad niemowlakiem.
• Ginekolog-położnik, położna, seksuolog i dietetyk opowiedzą o tym, jak wygląda ciąża, poród i połóg i jak zadbać o siebie w tym czasie.
• Psycholog wskaże, jakie zmiany emocjonalne i psychiczne towarzyszą tym okresom.
• Zaprezentowane zostaną sposoby radzenia sobie z napięciem emocjonalnym.
• Przeprowadzone zostaną treningi asertywnej komunikacji.
• A także ćwiczenia umożliwiające nawiązanie i pogłębienie więzi z dzieckiem na etapie prenatalnym oraz zrozumienia jego potrzeb.

Kiedy i gdzie?

Kolejna grupa chętnych osób rozpocznie swoje zajęcie tuż po weekendzie majowym – 5 maja 2021 roku. Wszystkie ćwiczenia będą odbywać się w komfortowych warunkach – uczestnicy będą mogli połączyć się online ze specjalistami. Taka forma niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze minimalizuje to ilość kontaktów międzyludzkich, więc nie ma ryzyka zakażenia koronawirusem. Ponadto do zajęć online mogą dołączyć również mieszkanki Bytomia, Radzionkowa, Siemianowic Śląskich, Chorzowa czy powiatu tarnogórskiego.

Zajęcia trwają od 4 do 6 tygodni i są przeznaczone dla kobiet od 20 tygodnia ciąży wraz z osobą towarzyszącą. Zapisy do szkoły rodzenia odbywają się przez stronę https://gaboscm.pl/ssr oraz ponad numerem telefonu 32 390 36 11.

Subskrybuj piekary.info

google news icon