Bezpłatna pomoc w rozliczeniu PIT dla mieszkańców Piekar Śląskich

Początek roku zawsze oznacza jedno – czas złożyć zeznanie podatkowe. Rozliczenie PIT musi złożyć każda osoba, która w poprzednim roku osiągnęła dochody podlegające opodatkowaniu. Jak poprawnie wypełnić zeznanie? Z pomocą przychodzi Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu.

O1podatek

Rozliczanie PITu nie musi być trudne

Jeśli do tej pory nie radziłeś sobie z wypełnieniem zeznania podatkowego, w tym roku nie musisz się nad tym głowić. Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu wyszedł z akcją „Pomoc w bezpłatnym rozliczaniu PIT”. Z porady mogą skorzystać mieszkańcy Bytomia i miast ościennych: Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i Radzionkowa.

Kiedy i gdzie można rozliczyć bezpłatnie PIT?

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 14.00. Siedziba PCK mieści się przy ul. Moniuszki 13 w Bytomiu. Wszystkie informacje dotyczące bezpłatnego rozliczania zeznań podatkowych znajdziemy pod nr tel. 32 281 36 81, 698152 521, 660 682 050.

Zostaw 1% podatku w Piekarach Śląskich

Każdy podatnik ma prawo przekazać 1% podatku na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Co ważne, podatnik przy tym nie traci ani złotówki – to forma rozdysponowania pieniędzy, które i tak trafiłyby do Skarbu Państwa. Biorąc pod uwagę powyższe, warto skorzystać z takiej opcji i przy zeznaniu podatkowym wypełnić dodatkowe pole w deklaracji PIT. W Piekarach Śląskich funkcjonuje kilka organizacji użytku publicznego, którym możemy przekazać 1% podatku, a są to:

• Fundacja Paraplegii im. dr. Janusza Daaba,
• Piekarskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Klub Abstynenta Piątka”,
• Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Piekarach Śląskich,
• Stowarzyszenie na rzecz pomocy Wychowankom i Byłym Wychowankom Domu Dziecka w Piekarach Śląskich „PRZYJACIEL”.

Wypełnione zeznania podatkowe od osób fizycznych zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 za 2020 rok, będą przyjmowane we właściwych Urzędach Skarbowych od 15 lutego 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r.

Subskrybuj piekary.info

google news icon