Bezpłatna pomoc prawna w Piekarach Śląskich – harmonogram dyżurów w 2021 roku

Borykasz się z trudną sprawą prawną? Nie wiesz jak napisać pozew sądowy? W takich kwestiach możemy liczyć na adwokatów i magistrów prawa, którzy nieodpłatnie udzielą nam pomocy w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie. Poznajmy harmonogram dyżurów.

0001pomoc prawna

Od początku 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każda osoba znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej. Trzeba jedynie złożyć oświadczenie w punkcie, gdzie otrzymywana jest taka pomoc. Adwokaci pomogą nam w takich kwestiach jak: sporządzenie pozwu sądowego, rozłożenie długu na raty, egzekucja alimentów, odziedziczone długi czy problemy pracownicze. W sprawach wymagających mediacji, dostępna jest również porada mediatora.

W Polsce istnieje blisko 1500 placówek, w których możemy zasięgnąć nieodpłatnej pomocy prawnej. W naszym mieście taki punkt znajduje się w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie, przy ul. Bytomskiej 92, pokój nr 1. By umówić się na wizytę należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 32 776 14 94 lub 32 39 39 383. Pomoc prawną realizują: radcy prawni Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach, adwokaci Okręgowej Rady Adwokackiej, adwokaci i doradcy obywatelscy Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” Katowice.

Harmonogram dyżurów

fot. bip.piekary.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

M m 53 645300 g 1

Młody piekarzanin laureatem konkursu

01liczydlo

Piekary Śląskie: rekrutacja do szkół i...

001biezniamsp2

Nowa bieżnia lekkoatletyczna w MSP nr 2 w...

2020podsumowanie

Podsumowanie roku w Piekarach Śląskich 2020 –...

012mariecurie

Nowe miejsca parkingowe na Osiedlu Powstańców...

1 MASKA1

Epidemia ustaje? Mniejsza ilość testów =...