Bezpieczne wakacje na Śląsku. O tym, jak ustrzec dziecko przed letnimi niebezpieczeństwami

W Parku Śląskim odbędzie się wydarzenie pn. "Bezpieczny Śląsk - Bezpieczne wakacje". Na imprezie o charakterze edukacyjnym pojawią się ratownicy medyczni, strażacy i policjanci, którzy będą ostrzegać uczestników przed niebezpieczeństwami, na które narażone są dzieci w sezonie letnim. Współorganizatorem jest stowarzyszenie Śląskie Klimaty, którego funkcję wiceprezesa pełni Radosław Palacz.

fot. FB/Park Śląski
Chorzów Park Śląski

W niedzielę, 12 czerwca w Parku Śląskim obok hali widowiskowej Kapelusz, o godzinie 12 rozpocznie się wydarzenie pn. "Bezpieczny Śląsk - Bezpieczne wakacje". Śląscy policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni będą informować uczestników o niebezpieczeństwach, na które podczas wakacji narażone są dzieci.

- Moje stowarzyszenie - Śląskie Klimaty, w którym jestem wiceprezesem organizuje super event w Parku Śląskim. Moim zdaniem to fajny temat, potrzebny, który pozwoli na uniknięcie wielu niepotrzebnych wypadków - tłumaczy Radosław Palacz.

Atak psa i dachowanie samochodu

W wydarzeniu weźmie udział wielu interesujących gości, w tym przykładowo Magdalena Szwedzińska i jej certyfikowany pies terapeutyczny Jack z Psi Świat Dogoterapia, która jak radzić sobie podczas kontaktu dziecka z psem.

Podczas imprezy eksperci z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach pokażą, jak zachować się podczas dachowania samochodem. Na miejscu dostępny będzie symulator dachowania, obsługiwany przez WORD Katowice. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję samodzielnego wydostania się z dachującego auta.

Na miejscu pojawią się także:

  • Komenda Wojewódzka Policji,
  • Straż Pożarna z Chorzowa,
  • GOPR-owcy z grupy Beskidzkiej,
  • WOPR-owcy z Chorzowa,
  • Ratownicy z Tarnowskich Gór,
  • Ratownicy Górniczy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon