Bezpieczne ferie w Piekarach Śląskich. Strażacy oraz policjanci odwiedzili dzieci na półkoloniach

Po raz kolejny piekarscy policjanci i strażacy odwiedzili dzieci i młodzież, korzystającą z miejskich półkolonii. Tematem spotkania były zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Jednym z działań podczas spotkania było m.in. przeprowadzenie pokazu udzielania pierwszej pomocy.

Piekarscy policjanci i straży kolejny raz podczas ferii zimowych połączyli swoje siły, by przekazać młodemu pokoleniu najważniejsze zasady obowiązujące podczas ferii zimowych.

- Piekarscy Strażacy wspólnie z policjantami z Piekar Śląskich odwiedzili dzieci, spędzające okres ferii w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej. Poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem w mieszkaniach i domach, a także prawidłowym zachowaniem w sytuacjach zagrożenia - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

Nauka przez zabawę

Służby wspólnie prowadzili dyskusje o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii, a także przypomnieli o regułach obowiązujących podczas zabaw na ślizgawce i jazdy na sankach. Wytłumaczyli także, na czym polega niebezpieczeństwo ulatniania się tlenku węgla w mieszkaniu. Pod koniec spotkania odbył się instruktaż przeprowadzania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon