Bezpieczne ferie w Piekarach Śląskich. Strażacy oraz policjanci odwiedzili dzieci na półkoloniach

Po raz kolejny piekarscy policjanci i strażacy odwiedzili dzieci i młodzież, korzystającą z miejskich półkolonii. Tematem spotkania były zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Jednym z działań podczas spotkania było m.in. przeprowadzenie pokazu udzielania pierwszej pomocy.

Piekarscy policjanci i straży kolejny raz podczas ferii zimowych połączyli swoje siły, by przekazać młodemu pokoleniu najważniejsze zasady obowiązujące podczas ferii zimowych.

- Piekarscy Strażacy wspólnie z policjantami z Piekar Śląskich odwiedzili dzieci, spędzające okres ferii w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej. Poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem w mieszkaniach i domach, a także prawidłowym zachowaniem w sytuacjach zagrożenia - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

Nauka przez zabawę

Służby wspólnie prowadzili dyskusje o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii, a także przypomnieli o regułach obowiązujących podczas zabaw na ślizgawce i jazdy na sankach. Wytłumaczyli także, na czym polega niebezpieczeństwo ulatniania się tlenku węgla w mieszkaniu. Pod koniec spotkania odbył się instruktaż przeprowadzania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Kolejni zatrzymani z narkotykami Piekary

Kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków w Piekarach

Pożary w piekarach

Ponad 30 pożarów traw od początku roku w Piekarach

Wypadek piekary kopiec wyzwolenia

Wypadek przy ulicy Jana Pawła II

Seniorka (zdjęcie ilustracyjne)

Oszukują seniorów na "wnuczka chorego na koronawirusa"

Akcja "Prędkość" na drogach Piekar Śląskich

76 na 82 skontrolowane auta jechały za szybko

Statua Wolności (zdjęcie ilustracyjne)

"Amerykański lekarz wojskowy" oszukał ją na 56 tys. zł

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej