Bezpieczna droga do szkoły. Działania lokalnej policji

Pierwszy dzwonek w szkołach, dla policjantów oznaczał początek wzmożonych działań w pobliżu placówek oświaty. W ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły, mundurowi zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


W ramach prowadzonych działań, oprócz patroli prewencyjnych, piekarscy funkcjonariusze przeprowadzili także szereg akcji edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Stróże prawa zwrócili uwagę na prawidłowe nawyki, które powinien wdrożyć w życie każdy pieszy, podkreślając - jak ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad na drodze.

Wokół placówek sprawdzano samochody - oczywiście pod kątem zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci kontrolowali także właścicieli pojazdów pojawiających się pod szkołą - chociażby w zakresie prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach.

Każde dziecko wracające ze szkoły - czy to samo, czy w towarzystwie rodziny - powinno być wyposażone w element odblaskowy. Warto również uświadomić swoim pociechom, do jak wielkiej tragedii może doprowadzić ciągłe spoglądanie w ekran telefonu... zwłaszcza podczas drogi do szkoły. Wielu uczniów szkół podstawowych ma do pokonania ruchliwe ulice.

Patrole policji w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na uczniów. Chodzi zarówno o dzieci jak i młodzież.

Od początku roku szkolnego, na szczęście nie odnotowano wypadków z udziałem dzieci.

Subskrybuj piekary.info

google news icon