Będzie "Rondo Śląskich Przeciwlotników" w Piekarach Śląskich? Jest projekt uchwały

Bezimienne rondo na skrzyżowaniu dróg DW 911 i ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich doczeka się swojej nazwy. Ma się nazywać „Rondo Śląskich Przeciwlotników”. Jest już projekt uchwały.

Rondo Piekary Śląskie

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Piekary Śląskie zamieszczono projekt uchwały w sprawie nadania rondu na skrzyżowaniu dróg publicznych DW 911 i ul. Bytomskiej nazwy „Rondo Śląskich Przeciwlotników”. Jak czytamy w uzasadnieniu, nazwa ta ma upamiętniać „ofiarną służbę żołnierzy obrony przeciwlotniczej, obecnych na terenie Górnego Śląska nieprzerwanie od 1952 r.”

Rondo na cześć Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu

Rondo ma upamiętnić Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu, który od lat związany jest nie tylko z Bytomiem, ale także z Piekarami Śląskimi.

– Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu jest prawnym następcą tradycji i historii 1. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, ta zaś – 13. Dywizji Artylerii Przeciwlotniczej. Głównym ich zdaniem była i jest obrona Górnego Śląska wraz z infrastrukturą przemysłową regionu. Górnośląscy artylerzyście zawsze odznaczali się wysokimi umiejętnościami i osiągnięciami w służbie wojskowej – czytamy w uzasadnieniu.

Projekt uchwały będzie obradowany na najbliższej sesji Rady Miasta Piekary Śląskie. Odbędzie się ona już w czwartek, 27 maja. Jeśli projekt zdobędzie większość głosów radnych, uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Transmisja sesji będzie dostępna na stronie TUTAJ.

fot. google street view

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Rondo Śląskich Przeciwlotników

Rondo Śląskich Przeciwlotników. Co z rakietą?

Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia w Piekarach Śląskich....