„Bajtle śpiewają na osiedlu” - konkurs dla młodych artystów

Twoją pasja jest muzyka i śpiew? Jeśli odpowiedz brzmi tak, a w dodatku jesteś w wieku od 6 do 15 lat, to zgłoś swoją kandydaturę w konkursie „Bajtle śpiewają na osiedlu”. Jak dołączyć do rozgrywek?

01dziecko

Często nie wierzymy w siebie i marnujemy swój talent śpiewając czy grając w czterech ścianach rodzinnego mieszkania. Nadszedł jednak czas by się ujawnić i pokazać innym swój warsztat. „Bajtle śpiewają na osiedlu” to konkurs skierowany do młodych artystów, którzy będą mogli wystąpić na profesjonalnej scenie. Zmagania dzieci i nastolatków będą oceniać: Tomasz „Haja” Dawid (zespół Oberschlesien), Magdalena Pal, Dariusz Badora (zespół Full Light) oraz Marcel Różanka (zespół Oberschlesien).

Warunki uczestnictwa w konkursie

Swoje kandydatury mogą zgłaszać młodzi wykonawcy, soliści, instrumentaliści, którzy nie posiadają podpisanych kontraktów z wytwórnią muzyczną, a także do tej pory nie wydali płyty, z której czerpią zyski. W konkursie mogą wziąć również amatorskie zespoły wokalno-muzyczne, które nie są związane zawodowo z wykonywaniem muzyki. Uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy wiekowe: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.

W jaki sposób należy się zgłosić?

Aby zostać uczestnikiem konkursu należy wypełnić Kartę Zgłoszenia oraz dołączyć 1 lub maksymalnie 2 utwory demo, które będą oceniane przez jury podczas eliminacji. Swój występ można nagrać kamerą, a nawet telefonem komórkowym. Zgłoszenia można dostarczyć na dwa sposoby:

  • osobiście do Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 w Piekarach Śląskich (wydrukowane dokumenty razem z utworami na płycie CD należy umieścić w kopercie opisanej: „Bajtle śpiewają na osiedlu”)
  • mailem na adres sdk@smpiekary.pl (dokumenty w wersji elektronicznej wraz z utworami w formie plików mp3 bądź linków do serwisów muzycznych np. YouTube).

Zgłoszenia przyjmowane są maksymalnie do 10 stycznia 2021 roku.

Harmonogram konkursu

W dniach od 10 do 31 stycznia 2021 roku, jury wybierze do 10 osób z każdej grupy wiekowej, którzy zostaną zakwalifikowani do finału konkursu. Do 2 lutego 2021 roku w grupie na portalu społecznościowym Facebook „Spółdzielczy Dom Kultury i Klub Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich” zostanie opublikowana lista uczestników, którzy pomyślnie przeszli etap eliminacji. Wielki finał odbędzie się 20 lutego 2021 roku w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 w Piekarach Śląskich. Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 11.00. W ciągu finału, każdy uczestnik powinien zagrać dwa utwory, których łączny czas nie może przekraczać 15 minut. Występy ponownie oceni jury.

Subskrybuj piekary.info

google news icon