Awaria wodociągów przy ul. Hallera. Usterka może się przeciągnąć do kilku godzin

Przy ulicy gen. Kleeberga mieszkańcy kilku budynków od rana nie mają wody. Powodem rozszczelnienie rury wodociągowej przy ul. Hallera. Zdaniem pracowników z MPWiK awaria może potrwać do kilku godzin, jednak przedsiębiorstwo nie jest w stanie określić konkretnej pory.

fot. UM Piekary Śląskie
272856579 5344841382197351 6301999735012388650 n

Na Facebooku Urzędu Miasta po godzinie 9, we wtorek pierwszego lutego pojawił się komunikat o awarii wodociągowej przy ul. gen Hallera 3, 5, 7 oraz 11. Informacja na stronie miasta została błędnie zinterpretowana - awaria nastąpiła przy ul. Hallera, ale dostępu do wody nie mieli mieszkańcy ul. gen. Franciszka Kleeberga o podanych wyżej numerach.

- Trudno powiedzieć, do której godziny nie będzie wody. Awaria zostanie usunięta za godzinę lub trzy, nie jesteśmy w stanie określić pory - wyjaśnia pracownik z MPWiK.

Problem może okazać się poważny

Przyczyną jest rozszczelnienie rury wodociągowej. Jak dodaje pracownik, w momencie gdy rura zostanie otwarta, a problem okaże się być poważniejszy, zostanie podstawiony beczkowóz dla mieszkańców tych budynków.

Obsługa MPWiK dodaje, że postarają się, by problem zniknął jak najszybciej, jednak nie są w stanie zapewnić konkretnej godziny powrotu wody do mieszkań.

Subskrybuj piekary.info

google news icon