Apel do motocyklistów i rowerzystów – uważajcie na drodze!

Coraz to wyższe temperatury i słoneczne dni sprawiają, że ludzie coraz częściej rezygnują z samochodów na rzecz pojazdów dwukołowych. Skutery, motory czy rowery zyskują na popularności, jako codzienny środek transportu, ale stanowią również świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Piekarska policja apeluje więc o rozsądek i zachowanie ostrożności na drodze, ponieważ nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego.

Piekarscy policjanci na motocyklach

Letnia pogoda i zbliżające się wakacje powodują, iż na drogach możemy spotkać coraz więcej jednośladów. Wraz z ich napływem rośnie jednak liczba przypadków z ich udziałem. Kierowcy samochodów dopiero przyzwyczajają się do ich obecności na drodze. Funkcjonariusze z piekarskiej drogówki również postanowili wykorzystać sprzyjające warunki atmosferyczne i wsiedli na motocykle, by przypomnieć niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o wzajemnym szacunki i zasadach, które należy przestrzegać.

Piekarscy policjanci przypominają:

Motocyklisto pamiętaj!
• zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze,
• nie wymuszaj pierwszeństwa,
• zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów,
• nie popisuj się ryzykowną jazdą przed innymi- to może kosztować zdrowie, a nawet życie ciebie lub inne osoby,
• zadbaj o odpowiednią odzież (najlepiej w jaskrawych kolorach): kask ochronny, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice- zwiększą twoje bezpieczeństwo,

Rowerzysto pamiętaj!
• nie wymuszaj pierwszeństwa,
• zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów,
• korzystaj z pasów i dróg dla rowerowych,
• zadbaj o odpowiednią odzież (najlepiej w jaskrawych kolorach): kask ochronny, ochraniacze- zwiększą twoje bezpieczeństwo.

Każda osoba kierująca pojazdem mechanicznym czy jednośladem, powinna mieć świadomość, że na drodze odpowiedzialna jest nie tylko za swoje życie, ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Wystarczy chwila nieuwagi, nadmierna prędkość, niedostosowanie się do warunków atmosferycznych czy brak odpowiedzialności i wypadek jest gotowy. Zachowujmy się w stosunku do innych tak, jakbyśmy chcieli by ktoś nas traktował.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon