Ale zabawa! Magiczny, interaktywny, dywan w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Bardzo fajną rzecz ma Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich. To interaktywna mata do edukacji i rehabilitacji, która służy nie tylko dzieciom, ale także młodzieży, a nawet osobom dorosłym. Niektórzy nazywają ją magicznym dywanem.

Goście Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka mają do dyspozycji nowy element służący kreatywnemu spędzaniu czasu. Interaktywna mata do edukacji i rehabilitacji służy nie tylko dzieciom, ale także młodzieży, a nawet osobom dorosłym. Można poznać ją bliżej podczas “Czwartków z nowymi technologiami”.

Najmłodsi użytkownicy przekonali się o zaletach urządzenia podczas zajęć z cyklu “Czwartki z nowymi technologiami”, które organizowane są w godzinach 16.00-18.00 w budynku Biblioteki Centralnej przy ulicy Kalwaryjskiej 62D w Piekarach Śląskich. W ich trakcie zapoznają się z takimi urządzeniami jak okulary VR Oculus Rift czy długopisy 3D. Dywan cieszył się niemałym zainteresowaniem.

Magiczny dywan, bo tak niektórzy nazywają urządzenie, może być używany jako pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Wyposażony jest w zestaw treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Sprawdza się także w procesie rehabilitacji dzieci i dorosłych. Zawiera czujnik ruchu, projektor i komputer. Nie wymaga dołączania jakichkolwiek urządzeń zewnętrznych i obsługiwany jest wyłącznie za pomocą pilota zdalnego sterowania oraz ruchu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon