Aktywne święta, czyli gdzie spędzić drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Sprawdź te fajne propozycje

Kto nie uwielbia Świąt Wielkanocnych? Święcenie koszyczków, niedzielne śniadanie na bogato, pyszne dania i słodkości. Słodkie lenistwo i kojący czas z rodziną. Ale po jednym całym dniu świętowania fajną odmianą jest wyjście z domu i spędzenie drugiego dnia Świąt Wielkanocnych, czyli poniedziałku, bardziej aktywnie. Jakie atrakcje są czynne w Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia 2023 roku? Wbrew pozorom - całkiem sporo. Sprawdźcie, gdzie można się wybrać z rodziną w tym dniu.

Aktywne święta, czyli gdzie spędzić drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Sprawdź te fajne propozycje

Święta Wielkiej Nocy, jak i każde kilkudniowe święta, mają to do siebie, że po pierwszym zachwycie leniwym dniem przychodzi refleksja, by lepiej wykorzystać kolejny dzień. Nie gnuśnieć w domu, jakkolwiek taki pomysł kusi, tylko wyjść na zewnątrz. Wybrać się na kilkugodzinną lub nawet całodniową wycieczkę. Zabrać dzieci, wnuki, dziadków, ciocie i wujków. Sprawdźcie nasze propozycje takich wypraw. Wszystkie miejsca, które przedstawiamy poniżej są czynne w Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia 2023 r.

JuraPark Krasiejów, czyli wycieczka do świata dinozaurów. Plus świetna rozrywka dla rodzin

JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów zaprasza wszystkich odwiedzających na pokład Kapsuły Czasu, czyli do wyjątkowego 300-metrowego kina na kołach, która zabierze nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Po podróży w czasie rozpoczyna się spacer ścieżką edukacyjną z naturalnej wielkości modelami gadów, płazów i dinozaurów, gdzie spotkać można m.in. brachiozaury i tyranozaura rexa. Na trasie zwiedzania zlokalizowany jest również Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największy w Europie pokład skamieniałości sprzed 230 mln lat, który można oglądać przez przeszkloną podłogę. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Na koniec zwiedzania na wszystkich odważnych turystów czeka Prehistoryczne Oceanarium, gdzie z bliska można zobaczyć jak miliony lat temu wyglądało życie pod wodą.

Dopełnieniem zwiedzania JuraParku jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie w czasie podróży kosmicznej, wplątany zostaniesz w zawiłe losy człowieka, poznasz jego historię, wielkie zmiany i to jak zdobywaliśmy kolejne kamienie milowe w czasie naszej ewolucji.
Na najmłodszych czeka ogromny Plac Zabaw z szeregiem instalacji do wspinania, zjeżdżalniami, huśtawkami i bujakami oraz Parki Rozrywki pełen karuzel i dmuchanych zjeżdżalni oraz Małpi Gaj i Jurajska Plaża (w sezonie letnim). Godne polecenia jest również kino 5D, gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.

Park Nauki i Rozrywki Krasiejów
ul. 1 Maja 10, 46-040 Krasiejów k. Opola
WWW
| FACEBOOK | INSTAGRAM
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@jurapa...

Alpakarnia Poczesna. Tu mieszka 80 alpak, które można pogłaskać, przytulić i nakarmić

Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna

Alpakarnia Poczesna to miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić, zwłaszcza w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Alpakarnia znajduje się w Nowej Wsi (powiat częstochowski) i jest największą alpakarnią w południowej części Polski. W tym miejscu można nie tylko podziwiać przyjazne alpaki (około 80 alpak, w całej gamie kolorystycznej), ale również je pogłaskać, przytulić oraz nakarmić. Te towarzyskie zwierzęta lubią spacerować. Co ciekawe, mieszkańcami alpakarni są nie tylko alpaki, ale i 20 innych gatunków zwierząt (m.in. surykatki, lemury, wielbłądy, zebry, kangury). Część z nich jest odgrodzona.

Od tego roku alpakarnia ma nowych mieszkańców. O kogo chodzi? A no, o 30 papug! Co ciekawe, do lorys tęczowych można wejść bez problemu. Od 15 kwietnia w alpakarni pojawią się również flamingi. Nasuwa się pytanie, czy spacerujące zwierzęta można karmić? Owszem. Specjalna karma znajduje się przy kasach biletowych (koszt 3 zł). Pozostałe zwierzątka (np. małpki, lemury) nie mogą jeść tego, co alpaki, dlatego obowiązuje zakaz dokarmiania ich.

Alpakarnia Poczesna czeka na miłośników zwierząt od 10:00 do 18:00 i to przez okrągły tydzień. W alpakarni nie ma limitu czasowego. Najmłodsi powinni obowiązkowo odwiedzić plac zabaw. Wycieczka pełna wrażeń nie może się obejść bez słodkości, a kawiarnia Alpakacafe to idealne miejsce. Oferowane lody i ciasta są warte grzechu, zwłaszcza beza Pavlova.

Bilet wstępu do Alpakarni Poczesna to koszt 30 zł. Dzieci do 3 lat oraz osoby niepełnosprawne mają zapewniony bezpłatny wstęp. Alpakarnia przygotowała zniżkę dla posiadaczy karty dużej rodziny. Za bilety można zapłacić kartą lub gotówką.

AlpakarniaAlpakacafe” Poczesna zaprasza!
WWW | FACEBOOK
ul. Sadowa 1
42-262 Nowa Wieś
Tel. 606 637 538 | 608 272 890

Funzeum Gliwice. Magiczny świat światła, koloru i wszystkich zmysłów. Świetna zabawa!

Funzeum Gliwice
Funzeum Gliwice

Funzeum to prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki i edukacji dla każdego! To największe tego typu miejsce w Polsce, w którym znajduje się ponad 50 ekscytujących, multisensorycznych i interaktywnych instalacji, w kilkunastu pomieszczeniach inspirowanych magią kolorów i światła.

Odwiedzając Funzeum, przygotuj się na kompletnie nieznane Ci doświadczenie, to zupełnie nowy typ obiektu rozrywkowo-edukacyjnego. Tutaj możesz uwolnić swoją wyobraźnię i kreować, na swoich zasadach. Zwykłe zwiedzanie zmienisz w niepowtarzalną i ekscytującą przygodę, krok po kroku poznając nasz magiczny świat. Co najważniejsze podczas tej beztroskiej zabawy możesz się sporo dowiedzieć! Twoja jedyna misja to eksplorowanie, poznawanie, doświadczanie, wyrażanie siebie, śmiech, nauka i tworzenie Funzeum razem z nami!

Przechodząc przez Wystawę Koloru, Wystawę Świata oraz FUNZONE odkryjesz kolejno ciekawostki o każdym z kolorów, pełną tęczę, magię instalacji świetlnych oraz fluo las i morskie głębiny by dojść do niesamowitej przestrzeni zabawy z podwieszanym placem zabaw, świecącym basenem z kulkami czy ogromnymi klockami lego!

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! I mali i duzi będą zaskoczeniu potencjałem tego miejsca!
Odwiedź Funzeum i baw się FUNtastycznie!

FUNZEUM
ul. Pszczyńska 315, Europa Centralna, Gliwice
tel.+48 518-080-422
WWW

gliwice@funzeum.pl

Papugarnia Carmen w Katowicach. Kolorowy świat setki papug przeróżnych gatunków

Papugarnia Carmen, Katowice
Papugarnia Carmen, Katowice

Papugarnia Carmen w Katowicach to niezwykły świat egzotycznych ptaków, który jest chętnie odwiedzany zarówno przez małych, jak i dużych miłośników zwierząt. Na 700 m2 powierzchni zwiedzający mogą podziwiać ponad 100 barwnych papug, reprezentujących przeróżne gatunki (m.in. Ara ararauna, Żako kongijskie, Afrykanka senegalska, Konura słoneczna, Kakadu Białe, Rudosterka).

Mieszkańcy Papugarni Carmen różnią się nie tylko rozmiarem, umaszczeniem, ale przede wszystkim charakterem. Okazuje się, że kilku z nich lubi wdawać się w pogawędkę. Zaś inni naśladują dźwięk wody, lubią zadawać pytania, a nawet rozdawać buziaki. Jedna z lokatorek (tzn. Suzi – Żako Kongijskie) lubi śpiewać, a jej prywatne koncerty robią prawdziwą furorę. Co tu ukrywać, mieszkańcy Papugarni Carmen są towarzyscy. Gdy poczują się pewnie, to część z nich może usiąść na głowie, ramionach czy palach. To nie koniec! Zdarzały się sytuacje, w których sympatyczne papużki zasypiały na zwiedzających, czy wieszały się na ich uszach. Jedno jest pewne, w tym miejscu wrażeń jest pod dostatkiem.

Papugarnia Carmen to jedno z ciekawszych miejsc w regionie, które warto odwiedzić podczas leniwego Poniedziałku Wielkanocnego. Z jednej strony odwiedzający mogą spędzić miłe chwile w towarzystwie bliskich osób. Zaś z drugiej - otworzyć się na fascynujący świat egzotycznych zwierząt. Naturalnie nasuwa się pytanie, w jakich godzinach można odwiedzić Papugarnię Carmen? Towarzyscy mieszkańcy czekają na odwiedzających od poniedziałku do piątku od 11:00 do 19:00, a w weekendy od 10:00 do 19:00.

Papugarnia Carmen zaprasza!
ul. Obroki 77
40-833 Katowice
Tel. 508 223 999
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM

Rozrywka dla całej rodziny! Tor Kartingowy E1GOKART Chorzów otwarty w Poniedziałek Wielkanocny

Tor Kartingowy E1GOKART Chorzów
Tor Kartingowy E1GOKART Chorzów


Tory kartingowe E1GOKART gwarantują najwyższą jakość kartingu w kraju. Obiekt oferuje gokarty dla dzieci, dorosłych, a także gokarty podwójne. Zlokalizowany jest w Chorzowie, przy ul. Narutowicza 9
i umożliwia łatwy dojazd dla mieszkańców województwa śląskiego.

E1GOKART Chorzów to najdłuższy tor kartingowy na Śląsku - ma długość ponad 600 metrów na dwóch poziomach! Na torze stosowane jest ekologiczne paliwo, które pozbawione jest bardzo szkodliwych dla zdrowia substancji i co najważniejsze, w trakcie użytkowania jest bezwonne i nie przyprawia kierowców o ból głowy! Asfaltowa nawierzchnia na torze gwarantuje maksimum przyczepności, a profesjonalne bandy zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa dla użytkowników toru.

Rozrywka dla każdego!
Dla zapewnienia bezpieczeństwa kierowców na torze głównym wymogiem dopuszczającym do jazdy jest wzrost. Najważniejsze jest, aby uczestnik wyścigu swobodnie dosięgał do pedałów gazu i hamulca oraz aby bezproblemowo mógł kierować gokartem.
Na torze E1GOKART Chorzów można przejechać się gokartami seniorskimi (od ok. 150 cm wzrostu), gokartami juniorskimi (od ok. 135 cm wzrostu) oraz gokartami podwójnymi (pasażer od ok. 115 cm wzrostu).

Dla komfortu klientów tor udostępnia także wkładki do foteli oraz kołnierze usztywniające kark dla najmłodszych uczestników wyścigu.

Czy potrzeba Ci specjalnego przygotowania?
Absolutnie nie! Do świetnej zabawy potrzebujesz jedynie obuwia sportowego na płaskiej podeszwie i komfortowego ubioru. Kaski na torze udostępnione są bezpłatnie. Ze względów higienicznych pod udostępnione kaski wymagana jest kominiarka, którą możesz zakupić na torze lub zabrać własną (jeśli posiadasz).
Karting to sport, który przyciąga kierowców niezależnie od wieku, płci czy umiejętności. Jeżeli to twój pierwszy raz na gokartach, obsługa toru zapewni Ci całe niezbędne przeszkolenie i wszystko dokładnie Ci wyjaśni.

E1GOKART Chorzów - otwarte także w Poniedziałek Wielkanocny!
Tor czynny jest w drugi dzień Świąt Wielkanocnych od 11:00 do 22:00. To świetna okazja, aby spróbować swoich sił w sporcie motorowym i spalić trochę świątecznych kalorii.
Chętni mogą zarezerwować dla siebie przejazd, aby nie czekać w kolejce - wystarczy skorzystać z darmowego formularza na stronie: https://rezerwacje.e1gokart.pl...

FILM: E1GOKART - Zabawa dla każdego!
WWW | FACEBOOK

Subskrybuj piekary.info

google news icon