Piekary mają szansę zostać rowerową stolicą Polski!

Zapaleni fani jazdy na rowerze już mogą rywalizować o puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tamtym roku nagrodę otrzymała Nowa Sól wykręcając najlepszy wynik w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jak będzie w tym roku i w jaki sposób dołączyć do wydarzenia?

Jazda na rowerze

Idea konkursu

Własnie rozpoczęła się rywalizacja o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". Przedsięwzięcie ma zachęcić ludzi do wybierania rowerów jako głównego środka transportu. Jazda na rowerze to zdrowe hobby, które dostarcza nam endorfin. Sięgając częściej po rower niż samochód, ograniczamy również wytwarzanie niebezpiecznych substancji dla środowiska. Zalet jazdy na rowerze jest wiele, na przykład omijanie korków, łatwe zaparkowanie pojazdu oraz oszczędność pieniędzy.

Rywalizacja na dwóch kołach

W tym roku o puchar będą walczyć 43 miasta. Aby dołączyć do akcji należy pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski” ze sklepu z aplikacjami (Google Play bądź App Store). Po zainstalowaniu należy wybrać z menu „Rywalizacje”, a następnie kliknąć w zakładkę „Ogólne” - „Rowerowa Stolica Polski”. Kolejnym krokiem jest wybranie miasta, dla którego będziemy zbierać punkty i dołączenie do grupy, z którą się identyfikujemy. Do zabawy można zaprosić przyjaciół, rodzinę czy współpracowników.

Punkty przyznawane są według specjalnego algorytmu: przejechane kilometry dzielone są na liczbę mieszkańców danego miasta. By Piekary Śląskie mogły otrzymać 1 pkt uczestnicy muszą wykręcić 55,008 km dla miasta. Dla 10 mieszkańców Piekar Śląskich, którzy zdobędą najlepsze wyniki czekają upominki.

To druga edycja tego konkursu, który trwa przez cały wrzesień. Niezależnie od miejsca zamieszkania możemy wspomagać wybrane przez nas miasto nabijając kilometry w turnieju. Zachęcamy do dołączenia! Uczyńmy Piekary Śląskie rowerową stolicą!

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Hulajnogi elektryczne w Piekarach przepisy

Policjanci przypominają o zasadach korzystania z hulajnóg

Orzel bialy brzeziny slaskie

Orzeł wycofał się z ligi! Nie pozbierał się po spadku

Zawody biegowe piekary

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix wystartowała

Pasternak vs simon portale

Walki na gołe pięści powstały na śląskiej ziemi

Mażoretki Azaria

Mażoretki Azaria - zbiórka na wyjazd do Chorwacji

Malowanie twarzy

Sportowy Dzień Dziecka 2021 z MOSiR

Sport

Wielobój Sprawnościowy dla Dzieci w Piekarach...