9-letni chłopczyk potrącony na ul. Ziętka nadal przebywa w katowickim szpitalu

28 kwietnia 2021 roku około godziny 14.00 na ulicy Ziętka doszło do poważnego wypadku. 9-letni chłopiec został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego.

Sluzby ratownicze

Przypomnijmy, że do dramatycznego zdarzenia doszło niemal 3 tygodnie temu – 28 kwietnia 2021 roku około godziny 14.00. Na ulicy Ziętka, tuż obok Parku Wolności 9-letni chłopiec, który przebiegał przez jezdnie został potrącony przez 69-letniego kierowcę samochodu marki volkswagen touran. Na miejscu pojawiła policja, straż pożarna oraz śmigłowiec LPR, który przetransportował dziecko do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach Ligocie. Jego stan uznano wówczas za ciężki. Piekarska policja ustaliła, że kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po blisko trzech tygodniach od tego wydarzenia skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach Ligocie z pytaniem o stan zdrowia 9-letniego chłopczyka.

- Chłopiec wciąż jest hospitalizowany w naszym szpitalu – mówił Wojciech Gumułka, rzecznik GCZD.

To oznacza, że poszkodowany w chwili wypadku doznał poważnych urazów i wielu obrażeń.

Petycja o zwiększenie bezpieczeństwa

Skrzyżowanie ulic Ziętka i Kalwaryjskiej od lat jest problematycznym miejscem – po jednej stronie ulicy znajduje się sklep Żabka, a po drugiej Park Wolności. Dzieci bardzo często przebiegają przez ulicę, kiedy udają się do sklepu lub ze sklepu do parku. Kierowcy również nie są święci i jeżdżą w tym miejscu za szybko. Mieszkańcy postanowili nie czekać, aż wydarzy się kolejna tragedia. Napisali petycje do władz miasta o zamontowanie barierek i progów zwalniających na ul. Ziętka i Kalwaryjskiej.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon