9. edycja Tour de Piekary odbędzie się 25 września

Tour de Pologne - największa kolarska rywalizacja w Polsce, inspiruje do organizowania podobnych imprez. W Piekarach Śląskich odbędzie się kolejna edycja wyścigu dedykowana wszystkim entuzjastom rowerów.

Jowejy

Sobota - 25 września

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Tour de Piekary. W tym roku, pętla rowerowa rozpocznie i zakończy się na Kopcu Wyzwolenia. Impreza dedykowana jest zarówno profesjonalnym kolarzom jak i amatorom jazdy na rowerze.

Trwają zapisy

Wszyscy chętni mogą dokonać zapisu za pośrednictwem strony internetowej.

Będą one otwarte do 17 września. Obowiązuje jednak limit 250 uczestników, dlatego organizator zastrzega prawo wcześniejszego zakończenia przyjmowania zgłoszeń. By wystartować, warunkiem koniecznym jest sprawny rower i sztywny kask. Warto mieć w zanadrzu także spory zapas dobrego humoru.

Trasa

Tegoroczna trasa rozpocznie się na Kopcu Wyzwolenia, kolejno będzie przebiegać ulicami Jana Pawła II, Inwalidów Wojennych, Wyzwolenia, Do Kopca Wyzwolenia. Długość pętli to 3518 metrów.

Wersja dla dzieci (przedszkola i szkoły podstawowe) odbędzie się na placu pod kopcem. Zadaniem najmłodszych będzie pokonanie toru przeszkód z jak najlepszym wynikiem czasowym. Zapisy dla młodych rowerzystów prowadzone będą w dniu wydarzenia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon