80 000 zł dla piekarskiej szkoły. Środki pozwolą na wyposażenie kuchni podstawówki

Jedna z placówek na terenie miasta otrzymała rządowe wsparcie. Środki pochodzą z programu "Posiłek w szkole i w domu". Dzięki niemu wzbogaci się zaplecze gastronomiczne.

Msp 9 piekary slaskie kuchnia

80 000 dla Piekar Śląskich

Trwa trzeci moduł Wieloletniego Rządowego Programu "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024-2028. W tym czasie szkoły mają otrzymać łącznie 200 mln zł (po 40 mln zł rocznie). Środki można pozyskać na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek lub doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione, stworzenie nowych stołówek czy wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni. To jeszcze nie wszystkie opcje.

Wieloletni Rządowy Program "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024-2028, oprócz zapewnienia wsparcia finansowego w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach, tzw. jadalni, przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Do Piekar Śląskich trafi 80 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie kuchni. Mieści się ona w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9. Cały koszt zadania wynosi 100 000 zł.

Placówka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt kuchenny, który pozwoli przygotować posiłki dla uczniów korzystających ze stołówki - podają urzędnicy miejscy.
Piekary slaskie budzet obywatelski

Może Cię zainteresować:

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2024. Które projekty zebrały najwięcej punktów?

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2024

Nowy parking w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

W Piekarach Śląskich powstał nowy parking. Pomieści 51 samochodów

Autor: Urszula Gołkowska

27/06/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon