76 na 82 skontrolowane auta jechały po Piekarach Śląskich za szybko. Gdzie się tak spieszymy?

Wyniki piątkowej (13 sierpnia 2021) akcji "Prędkość" w Piekarach Śląskich przynoszą szokujące wyniki. Ponad 90 proc. sprawdzonych kierowców jechało za szybko po naszym mieście. Dlaczego nie przestrzegamy ograniczeń?

W piątek 13 sierpnia 2021 policjanci w całej Polsce przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość". Mundurowi kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Wyniki akcji wskazują, że znaczna większość kierowców jeździ za szybko po Piekarach Śląskich.

Aż 76 kierowców jechało za szybko w Piekarach Śląskich

Podczas piątkowych działań, piekarscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali 82 pojazdów. W aż 76 przypadkach (to ponad 90 proc. skontrolowanych aut) kierujący pojazdami przekroczyli dozwoloną prędkość.

Rekordzista w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h poruszał się osobowym oplem z prędkością 107 km/h. Dzięki temu "wyczynowi" 21-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz naraził się na mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Prędkość ciągle jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych

Celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to wciąż najpoważniejsze „grzechy” polskich kierowców.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Akcja "Prędkość"

Uwaga! Jutro na drogach Piekar Śląskich więcej policjantów

Amfetmina KMP Piekary

Piekarzanin wpadł za posiadanie sporej ilości amfetaminy

Zniszczone groby Piekary

Trwają poszukiwania sprawców dewastacji nagrobków

Pożar na działkach Piekary

Pożar na terenie ogródków działkowych

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkaniec Piekar zatrzymany za jazdę po pijaku