76 na 82 skontrolowane auta jechały po Piekarach Śląskich za szybko. Gdzie się tak spieszymy?

Wyniki piątkowej (13 sierpnia 2021) akcji "Prędkość" w Piekarach Śląskich przynoszą szokujące wyniki. Ponad 90 proc. sprawdzonych kierowców jechało za szybko po naszym mieście. Dlaczego nie przestrzegamy ograniczeń?

W piątek 13 sierpnia 2021 policjanci w całej Polsce przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość". Mundurowi kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Wyniki akcji wskazują, że znaczna większość kierowców jeździ za szybko po Piekarach Śląskich.

Aż 76 kierowców jechało za szybko w Piekarach Śląskich

Podczas piątkowych działań, piekarscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali 82 pojazdów. W aż 76 przypadkach (to ponad 90 proc. skontrolowanych aut) kierujący pojazdami przekroczyli dozwoloną prędkość.

Rekordzista w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h poruszał się osobowym oplem z prędkością 107 km/h. Dzięki temu "wyczynowi" 21-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz naraził się na mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Prędkość ciągle jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych

Celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to wciąż najpoważniejsze „grzechy” polskich kierowców.

Subskrybuj piekary.info

google news icon