61. Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna

Rowerzysta jpg

Po wielu miesiącach przerwy powraca do Piekar Śląskich rowerowa masa krytyczna. 61. edycja odbędzie się już w najbliższy piątek, 26 lutego. Uczestnicy wystartują spod głównego budynku MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3.

Piekary Śląskie stoją ścieżkami rowerowymi. Zapaleni fani jazdy na rowerze, specjalnie przyjeżdżają do naszego miasta by pokonać ciekawie wyznaczone trasy. Piekarzanie również uwielbiają ten sport, dlatego w mieście powstają coraz to nowsze odcinki ścieżek. Po bardzo długiej przerwie wraca również "Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna".

Uczestnicy 61. Piekarska Rowerowej Masy Krytycznej wystartują 26 lutego, o godzinie 18.00, spod głównego budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3. Wyznaczona trasa będzie przebiegać od MOSiR-u, przez ścieżkę rowerową w lesie Dioblina po jezioro Świerklaniec. Następnie rowerzyści wrócą na stadion MOSiR-u. Zakończenie akcji planowane jest na godzinę 19.00.

Organizatorzy przypominają o wymogu posiadania sprawnego roweru z oświetleniem i sprawnymi hamulcami. Podczas przebywania w obiekcie MOSiR-u obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Obostrzenie to nie dotyczy jazdy na rowerze - nie trzeba wówczas nosić maseczki. Każdy z uczestników musi wypełnić oświadczenie uczestnika. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do zabrania ze sobą kamizelek i odblasków.

czytaj więcej: