50-letni Gruzin ukradł perfumy za kilkaset złotych

Piekarscy funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego obywatela Gruzji, który ukradł markowe perfumy w jednej z lokalnych drogerii. Po spędzonej nocy w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Perfumy

Do zdarzenia doszło wczoraj 27 maja 2021 roku w jednej z drogerii w centrum Piekar Śląskich. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, iż za kradzieżą markowych perfum o wartości blisko 600 złotych stoi 50-letni mężczyzna. Obywatel Gruzji po wejściu do sklepu, wziął z półki dwa flakony perfum, po czym ukrył je w spodenkach. Następnie ruszył do ucieczki. Za złodziejem wybiegł ochroniarz drogerii, który głośno wykrzykiwał hasło: „łapać złodzieja”. Na reakcję mieszkańców naszego miasta nie trzeba było długo czekać. Jeden z przechodniów orientując się co zaszło, ujął 50-latka. Mężczyzna został zatrzymany następnie przez policjantów i spędził noc w areszcie. Obywatel Gruzji usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież – przestępstwo czy wykroczenie?

Kradzież rzeczy o wartości nieprzekraczającej 500 zł stanowi wykroczenie, zaś kradzież rzeczy o wartości powyżej 500 zł stanowi przestępstwo. Są jednak wyjątki – kradzież broni palnej, amunicji, materiałów lub przyrządów wybuchowych zawsze stanowi przestępstwo. Kradzież karty bankomatowej lub energii czy programu komputerowego również kwalifikowana jest jako przestępstwo. Kara za kradzież wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon