5 kilometrów na cel charytatywny. Jak wyglądał Bieg dla Olka w Piekarach Śląskich?

Wczoraj, 16 stycznia, odbyło się wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogli nie tylko sprawdzić swoją kondycję, ale także zrobić coś dobrego. Na zakończenie czekało też na nich trochę niespodzianek.

Biegamy dla Olka w Piekarach Śląskich

Chłopiec pochodzi z Potępy (gmina Krupski Młyn). Urodził się w policyjnej rodzinie. Jego rodzice - asp. szt. Michał Piontek oraz st. asp. Joanna Kmiecik-Piontek na co dzień pracują w tarnogórskiej komendzie. Maluszek przyszedł na świat w kwietniu 2021 roku. Już od samego początku zmagał się z problemami zdrowotnymi. Więcej informacji w artykule: "TG charytatywnie. Mały Olek czeka na wsparcie".

Policjanci z naszego miasta postanowili wesprzeć tarnogórskich mundurowych i zorganizowali specjalne wydarzenie na rzecz ich syna. Do współpracy włączył się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta, i Stowarzyszenie Lecymy Durś.

Przebyli 5 kilometrów

Impreza odbyła się wczoraj, 16 stycznia, na terenie stadionu przy ulicy Olimpijskiej 3 i w lesie Dioblina. Zadaniem było przebiegnięcie lub przejście z kijkami odcinka o długości 5 kilometrów. Opłaty startowe zasiliły konto Olka. Na starcie pojawiło się 120 zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Natomiast na najlepszych czekały puchary i upominki.

To nie koniec atrakcji. Po wysiłku fizycznym zawodnicy mogli wzmocnić się posiłkiem przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich.

- Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wygłosili prelekcje dotyczące bezpiecznych ferii. Zebrani byli dziś także świadkami pokazu psów ratowniczych zorganizowanego przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Orzech, a także pokazu ratownictwa, który przygotowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich - opowiadają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia sportowego wyzwania oraz złotych serc.

Subskrybuj piekary.info

google news icon