24-letni mieszkaniec Piekar Śląskich został zatrzymany za kradzieże

Kradzieże, włamania, rozboje… Choć o takich zgłoszeniach słyszy się bardzo często, skuteczność w zatrzymywaniu sprawców tych zdarzeń jest niestety niewielka. W tym tygodniu piekarskim kryminalnym udało się złapać jednego złodzieja.

Zdjęcie policyjne

O kradzieże w Piekarach Śląskich jest naprawdę łatwo. Niektórzy robią to, by mieć za co żyć, inni traktują tego typu zachowania jako rozrywkę czy sposób na szukanie adrenaliny. Warto jednak pamiętać, że za każdą skradzioną rzeczą stoi właściciel, który być może ciężko pracował na dany przedmiot.

Szerokie spektrum działania

24-letniemu mieszkańcowi Piekar Śląskich udało się udowodnić kradzież elementów infrastruktury kolejowej oraz kompresora. Elementy skradzione z zasobów kolei warte były ponad 1500 złotych. Tej kradzieży młody mężczyzna dokonał w połowie września. Tydzień temu śmiałek włamał się do nowego budynku mieszkalnego, skąd wyniósł kompresor wart ponad 1000 złotych.

Piekarskiej policji udało się przeprowadzić sprawne śledztwo w wyniku którego 24-latek został zatrzymany. Mieszkaniec miasta przyznał się do winy. Skorzystał także z możliwości dobrowolnego oddania się karze, co być może przyczyni się do korzystniejszego wyroku. Sprawa kradzieży trafi oczywiście na wokandę. Za popełnione przestępstwa młodzieniec może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Na wniosek prokuratura będzie musiał również pokryć straty materialne, na które naraził okradzione podmioty.

Subskrybuj piekary.info

google news icon