2. PKO Piekarski Półmaraton - pobiegnij dla Nikosia

Już 24 lipca 2021 roku w Piekarach Śląskich odbędzie się druga edycja PKO Piekarskiego Półmaratonu, który zostanie połączony z Nocną zaDyszką oraz Marszem Nordic Walking. Podczas zawodów będzie można przyłączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz chorego Nikodema. Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy zaangażowanie uczestników na darowiznę, która zostanie wpłacona na konto fundacji, którego Nikoś jest podopiecznym.

Bieganie

24 lipca odbędą się trzy biegowe konkurencje: 2. PKO Piekarski Półmaraton, Nocna zaDyszka (dystans 10 km) oraz Marsz Nordic Walking (dystans 10 km). Uczestnicy startują na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3, kolejno o godz. 21.00 - Półmaraton, 21.10 - Nocna zaDyszka oraz 21.20 - Nordic Walking. Uczestnicy każdej aktywności mogą wziąć udział w akcji "biegnę dla Nikodema". Biegacze mogą przyczepić na koszulkę specjalny identyfikator - kartkę z napisem „biegnę dla Nikodema”. Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy zaangażowanie biegaczy i wpłaci na konto Fundacja Wcześniak Rodzice Rodzicom darowiznę w kwocie 20 000 złotych. Zapisy na zawody trwają do dnia 18.07.2021 roku poprzez stronę internetową elektronicznezapisy.pl.

Identyfikatory akcji "biegnę dla Nikodema" będzie można odebrać w biurze zawodów, które będzie czynne od godziny 12.00 do 20.00 w dniu imprezy przy ul. Olimpijskiej 3.

Wszystkich uczestników biegu zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. 4,5 letni Nikodem urodził się jako wcześniak z niską masą urodzeniową, co spowodowało wiele komplikacji w jego życiu. Obecnie tylko intensywna rehabilitacja może pomóc chłopcu w walce o zdrowie i uzyskanie samodzielności w przyszłości.

Subskrybuj piekary.info

google news icon