2. PKO Piekarski Półmaraton - pobiegnij dla Nikosia

Już 24 lipca 2021 roku w Piekarach Śląskich odbędzie się druga edycja PKO Piekarskiego Półmaratonu, który zostanie połączony z Nocną zaDyszką oraz Marszem Nordic Walking. Podczas zawodów będzie można przyłączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz chorego Nikodema. Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy zaangażowanie uczestników na darowiznę, która zostanie wpłacona na konto fundacji, którego Nikoś jest podopiecznym.

Bieganie

24 lipca odbędą się trzy biegowe konkurencje: 2. PKO Piekarski Półmaraton, Nocna zaDyszka (dystans 10 km) oraz Marsz Nordic Walking (dystans 10 km). Uczestnicy startują na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3, kolejno o godz. 21.00 - Półmaraton, 21.10 - Nocna zaDyszka oraz 21.20 - Nordic Walking. Uczestnicy każdej aktywności mogą wziąć udział w akcji "biegnę dla Nikodema". Biegacze mogą przyczepić na koszulkę specjalny identyfikator - kartkę z napisem „biegnę dla Nikodema”. Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy zaangażowanie biegaczy i wpłaci na konto Fundacja Wcześniak Rodzice Rodzicom darowiznę w kwocie 20 000 złotych. Zapisy na zawody trwają do dnia 18.07.2021 roku poprzez stronę internetową elektronicznezapisy.pl.

Identyfikatory akcji "biegnę dla Nikodema" będzie można odebrać w biurze zawodów, które będzie czynne od godziny 12.00 do 20.00 w dniu imprezy przy ul. Olimpijskiej 3.

Wszystkich uczestników biegu zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. 4,5 letni Nikodem urodził się jako wcześniak z niską masą urodzeniową, co spowodowało wiele komplikacji w jego życiu. Obecnie tylko intensywna rehabilitacja może pomóc chłopcu w walce o zdrowie i uzyskanie samodzielności w przyszłości.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Bieg

Zostań wolontariuszem 2. PKO Piekarskiego Półmaratonu

Półmaraton strefy parkingowe

Miejsca parkingowe - 2. PKO Piekarski Półmaraton

Siatkówka plażowa

Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn

Tour de Piekary ponownie w Piekarach

Tour de Piekary. Kolarze będą ścigać się na dystansie 3 km

Olimpiada przedszkolaka na MO Si Rze

Olimpiada Przedszkolaków odbyła się na MOSiR-ze [ZDJĘCIA]

Piekarska Ustawka

W Piekarach Śląskich szykuje się ustawka

Piekarski Półmaraton 2022

Piekarski Półmaraton 2022 już za 12 tygodni