12. edycja akcji Wywieś Flagę w Piekarach Śląskich

Od 2010 roku miejscy radni i społecznicy z Piekar Śląskich, z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz przypadającego 2 maja Dnia Flagi kultywują akcję „Wywieś Flagę w Oknie”. Jak co roku jednym z uczestników przedsięwzięcia jest Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Flaga

Władze miasta zachęcają wszystkich rodziców, by razem ze swoimi pociechami w ramach akcji „Wywieś Flagę w Oknie” własnoręcznie namalowali lub wykleili flagi. Dodatkowo mieszkańcy miasta proszeni są o zrobienie sobie zdjęcia z flagą oraz umieszczenie go na portalu facebook lub instagramie. Należy pamiętać o oznaczeniu fotografii hasztagiem #AkcjaWywiesFlage. Zdjęcia rodzinne czy indywidualne powinny być dodane na serwisach do 4 maja.

Prezydent Sława Umińska-Duraj razem z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych po raz dwunasty zachęca wszystkich mieszkańców naszego miasta do wywieszenia flag w oknach. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemia koronawirusa władze miasta nie spotkają się w tym dniu z obywatelami. W tym roku nie będzie możliwości stworzenia „żywej flagi” z seniorami i uczniami piekarskich szkół. Na ulicach nie będą również rozdawane flagi i biało-czerwone wiatraczki. Aby jednak kontynuować tradycję i pogłębić patriotyzm w najmłodszych mieszkańcach do piekarskich przedszkoli trafią biało-czerwone chorągiewki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

001wospprezydent

Zostań Prezydentem Miasta Piekary Śląskie -...

1naval

Naval Prezydentem Piekar Śląskich – Prima...

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Dziura w drodze

SOS Piekary – zgłoś awarię w mieście

Alkohol

Wielkie zmiany w handlu w Piekarach Śląskich....

1 kaplica maria hilf

Piekary Śląskie. Trwa remont kapliczki Maria...

Mateusz targos

Radny Piekar Śląskich, Mateusz Targoś, zastępcą...