„112 – uratuj życie” - konkurs Dzielnicowego Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej

112 to podstawowy numer alarmowy, który powinien znać każdy Polak. Konkurs oddziału Dzielnicowego Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej dedykowany jest najmłodszym uczniom (klasy 1-3 szkół podstawowych), który ma na celu popularyzację tego prostego numeru.

01kredki

Numer alarmowy 112, to System Powiadamiania Ratunkowego, funkcjonujący na terenie kraju, który składa się z 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego – po jednym w każdym mieście wojewódzkim oraz w Radomiu. Zgłoszenia z numerów alarmowych 112, 997, 998 i 999 trafiają do operatorów zatrudnionych w Centrach Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy przekazują drogą elektroniczną, wszystkie zebrane o zdarzeniu informacje do odpowiednich dyspozytorów ratownictwa medycznego, Państwowej Straży Pożarnej i Policji, którzy decydują o zaangażowaniu odpowiednich jednostek.

By uświadomić również najmłodszych mieszkańców Piekar Śląskich o tym, jak istotny jest ten niepozorny numer, DDK w Dąbrówce Wielkiej postanowił zorganizować konkurs plastyczny. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych mają za zadanie wykonać plakat promujący numer alarmowy 112. Praca powinna być wykonana w formie płaskiej, przy użyciu kredek, flamastrów, pasteli czy węgla itp. Format dzieła to A4 lub A3. Prace należy dostarczyć osobiście bądź przesyłką kurierską lub pocztową na adres Dzielnicowego Domu Kultury ul. Szymanowskiego 2b w Piekarach Śląskich do 12 lutego.

15 lutego Jury powołane przez Organizatora dokona oceny nadesłanych prac i wyłoni laureatów. Uczestnicy, którzy zwyciężą w konkursie zostaną poinformowani o tym fakcie telefonicznie. Laureaci zostaną zaproszeni po odbiór pamiątkowych dyplomów i nagród.

Subskrybuj piekary.info

google news icon