1 listopada Piekary Śląskie wspominają Marcelinę Krawiec - "wielkiego przyjaciela naszych dzieci"

W tym roku odeszła osoba, która swoje życie zawodowe i prywatne poświęcała dla innych. Oprócz obowiązków w Miejskim Przedszkolu nr 5 udzielała się także społecznie jako radna oraz wolontariuszka.

Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników
Marcelina Krawiec

Wspominamy Marcelinę Krawiec

Na początku września 2023 r. miasto usłyszało o śmierci jednej z zasłużonych mieszkanek. W wieku 56 lat odeszła Marcelina Krawiec. Pracowała jako nauczycielka w Miejskim Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piekarach Śląskich. Co roku organizowała półkolonie dla dzieci.

- Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci śp. Marceliny Krawiec, radnej Rady Miasta Piekary Śląskie w kadencji 2014-2018. Z zamiłowania instruktorki jazdy konnej oraz licencjonowanej hipoterapeutki. Zmarła przez wiele lat współpracowała z instytucjami miejskimi oraz piekarskimi stowarzyszeniami, nieodpłatnie prowadząc zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych - wspominają urzędnicy miejscy.

W latach 2014-2018 Marcelina Krawiec pełniła także obowiązki radnej miejskiej. Wolne chwile poświęcała pasjom oraz osobom potrzebującym wsparcia. Z entuzjazmem łączyła te dwie rzeczywistości, co wspominają osoby, które miały okazję się z nią spotkać.

- Z żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wczoraj rano (2 września) informację o śmierci śp. Marceliny Krawiec, nauczycielki oraz wielkiego przyjaciela naszych dzieci. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w zajęciach, które śp. Marcelina Krawiec organizowała, a w szczególności w hipoterapii. Każdy kto znał Marcelę, wie, że zwierzęta, a w szczególności konie, to była jej wielka miłość. I jak myślimy o niej, to widzimy jej burzę loków i szczęście na twarzy, kiedy siedzi w siodle albo oprowadza dzieci podczas hipoterapii - poinformowało Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin OMNES.

Subskrybuj piekary.info

google news icon